Tweet |
29-31 Ekim tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek Kayseri Altın Çınar Film Festivali bu yıl
8.inci kez sinemaseverler ile buluşuyor. Sekiz yıldır aralıksız devam eden festival halihazırda yaşanan
pandemi sürecinde iptal etmek yerine çözüm üretilmiş ve çevrimiçi olarak bizlerle festival havasını
yaşatmak istiyor.
8. Kayseri Altın Çınar Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu.
Ulusal Belgesel Film Yarışması jüri başkanı uluslararası savaş fotoğrafçısı, gezgin ve belgeselci Coşkun
Aral oldu. Ulusal belgesel film kategorisinin jüri üyeleri ise; görüntü yönetmeni Meryem Yavuz,
2014’ten beri İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde
profesör olarak görevine devam eden Prof. Dr. Hasan Akbulut, yönetmen Eylem Kaftan ve TRT
Belgesel Kanalı’nda Program Koordinasyon ve Tanıtım Müdürlüğü görevini yürüten Meryem Doğan
oldu.
Ulusal Kısa Film Yarışması Jüri Başkanı Türkiye Sinema ve Audiovisuel Vakfı (TÜRSAK) Başkanı Elif
Dağdeviren oldu.
Ulusal Kısa Film Yarışması kategorisinin diğer jüri yeleri ise Görüntü Yönetmenleri Derneği (GYD)
kurucu üyesi Engin Özkaya, yönetmen Banu Sıvacı, dizi ve tiyatro oyuncusu Sermet Yeşil ile oyuncu
Beste Bereket olarak belirlendi.
8. Kayseri Altın Çınar Film Festivali Finalistleri Belli Oldu.
8. Kayseri Altın Çınar Film Festivali Ulusal Belgesel Film kategorisi finalist filmler;
Belgesel Film Kategorisinde 10 film yer alıyor. Katılım sağlayan tüm sinemacılara teşekkür eder,
yarışacak filmlere başarılar dileriz.
- Ada';m / Turgay KURAL
- Adana: Köprü Başı / Necati ÖZ
- Aksakal / Yusuf YURDİGÜL
- Bir Varmış Bir Yokmuş / Emre KARAPINAR
- Büyülü Fener Bekçileri / Bahadır KAPIR - Ferhat ZENGİN
- İnziva / Mert EŞBERK
- Levanten / Efe Can AKTAŞ
- Rüya Makamı / Çağla ÇAĞLAR
- Tülütabaklar Ölümsüz Kahramanlar / Yasin ÖZTÜRK
- Uzun İnce Bir Yoldayım / Tuğba KOZAN
8. Kayseri Altın Çınar Film Festivali Ulusal Kısa Film kategorisi finalist filmler;
Kısa Film Kategorisinde 10 film yer alıyor. Katılım sağlayan tüm sinemacılara teşekkür eder, yarışacak
filmlere başarılar dileriz.
- Bir Garip Mevsim / Burak Oğuz SAGUNER
- Çamaşır Suyu / Büşra BÜLBÜL
- Kara Kutu / Can Deniz ATICI
- Kulak Misafiri / Ahmet TOĞAÇ
- Kuraklık Zamanlarında / Köksal İÇÖZ
- Majid'den Sevgilerle / Yiğit ARMUTOĞLU
- Meryem Ana / Mustafa GÜRBÜZ
- Oda 5 / Nihat SEVEN
- Paydos / Öykü ORHAN
- Şin / Mehmet İsmail ÇEÇEN
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 36 | 32 | 1 | 3 | 89 | 24 | 99 | +65 |
2 | Fenerbahçe | 36 | 29 | 1 | 6 | 92 | 31 | 93 | +61 |
3 | Trabzonspor | 36 | 19 | 13 | 4 | 64 | 48 | 61 | +16 |
4 | Başakşehir FK | 36 | 17 | 12 | 7 | 51 | 40 | 58 | +11 |
5 | Beşiktaş | 36 | 16 | 13 | 7 | 49 | 43 | 55 | +6 |
6 | Kasımpaşa | 36 | 15 | 14 | 7 | 60 | 64 | 52 | -4 |
7 | Alanyaspor | 36 | 12 | 10 | 14 | 51 | 48 | 50 | +3 |
8 | Çaykur Rizespor | 36 | 14 | 15 | 7 | 48 | 56 | 49 | -8 |
9 | Sivasspor | 36 | 12 | 12 | 12 | 42 | 52 | 48 | -10 |
10 | Antalyaspor | 36 | 11 | 13 | 12 | 41 | 47 | 45 | -6 |
11 | Adana Demirspor | 36 | 10 | 12 | 14 | 51 | 53 | 44 | -2 |
12 | Samsunspor | 36 | 11 | 16 | 9 | 40 | 48 | 42 | -8 |
13 | Kayserispor | 36 | 11 | 14 | 11 | 41 | 53 | 41 | -12 |
14 | Konyaspor | 36 | 9 | 14 | 13 | 37 | 48 | 40 | -11 |
15 | MKE Ankaragücü | 36 | 8 | 13 | 15 | 44 | 48 | 39 | -4 |
16 | Gaziantep FK | 36 | 10 | 18 | 8 | 46 | 56 | 38 | -10 |
17 | Fatih Karagümrük | 36 | 9 | 17 | 10 | 45 | 48 | 37 | -3 |
18 | Hatayspor | 36 | 8 | 15 | 13 | 41 | 50 | 37 | -9 |
19 | Pendikspor | 36 | 9 | 18 | 9 | 42 | 72 | 36 | -30 |
20 | İstanbulspor | 36 | 4 | 25 | 7 | 26 | 71 | 16 | -45 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 34 | 24 | 7 | 3 | 77 | 31 | 75 | +46 |
2 | Göztepe | 34 | 21 | 6 | 7 | 60 | 20 | 70 | +40 |
3 | Sakaryaspor | 34 | 17 | 8 | 9 | 50 | 35 | 60 | +15 |
4 | Bodrumspor | 34 | 15 | 7 | 12 | 43 | 22 | 57 | +21 |
5 | Çorum FK | 34 | 16 | 10 | 8 | 55 | 36 | 56 | +19 |
6 | Kocaelispor | 34 | 16 | 11 | 7 | 48 | 41 | 55 | +7 |
7 | Boluspor | 34 | 15 | 11 | 8 | 33 | 35 | 53 | -2 |
8 | Gençlerbirliği | 34 | 13 | 9 | 12 | 39 | 33 | 51 | +6 |
9 | Bandırmaspor | 34 | 13 | 10 | 11 | 49 | 32 | 50 | +17 |
10 | Erzurumspor FK | 34 | 12 | 11 | 11 | 30 | 34 | 44 | -4 |
11 | Ümraniyespor | 34 | 12 | 15 | 7 | 40 | 47 | 43 | -7 |
12 | Manisa FK | 34 | 9 | 12 | 13 | 40 | 40 | 40 | 0 |
13 | Keçiörengücü | 34 | 10 | 14 | 10 | 34 | 43 | 40 | -9 |
14 | Adanaspor | 34 | 11 | 17 | 6 | 28 | 45 | 39 | -17 |
15 | Şanlıurfaspor | 34 | 9 | 14 | 11 | 32 | 37 | 38 | -5 |
16 | Tuzlaspor | 34 | 9 | 14 | 11 | 35 | 47 | 38 | -12 |
17 | Altay | 34 | 5 | 25 | 4 | 16 | 76 | 10 | -60 |
18 | Giresunspor | 34 | 2 | 28 | 4 | 16 | 71 | 7 | -55 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 36 | 26 | 5 | 5 | 83 | 29 | 83 | +54 |
2 | Van Spor FK | 36 | 24 | 6 | 6 | 63 | 37 | 75 | +26 |
3 | Bucaspor 1928 | 36 | 21 | 5 | 10 | 54 | 25 | 73 | +29 |
4 | 1461 Trabzon FK | 36 | 21 | 6 | 9 | 71 | 39 | 72 | +32 |
5 | Ankaraspor | 36 | 15 | 8 | 13 | 45 | 35 | 58 | +10 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 36 | 16 | 10 | 10 | 50 | 36 | 58 | +14 |
7 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 36 | 15 | 14 | 7 | 47 | 38 | 52 | +9 |
8 | Karacabey Belediye Spor | 36 | 13 | 11 | 12 | 43 | 37 | 51 | +6 |
9 | Ankara Demirspor | 36 | 15 | 16 | 5 | 43 | 46 | 50 | -3 |
10 | Diyarbekir Spor | 36 | 12 | 15 | 9 | 39 | 41 | 45 | -2 |
11 | Kırklarelispor | 36 | 11 | 14 | 11 | 33 | 41 | 44 | -8 |
12 | Altınordu | 36 | 10 | 13 | 13 | 45 | 39 | 43 | +6 |
13 | Hes İlaç Afyonspor | 36 | 10 | 14 | 12 | 25 | 38 | 42 | -13 |
14 | Serik Belediyespor | 36 | 10 | 16 | 10 | 29 | 45 | 40 | -16 |
15 | Nazilli Belediyespor | 36 | 11 | 16 | 9 | 38 | 57 | 39 | -19 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 36 | 11 | 17 | 8 | 41 | 57 | 38 | -16 |
17 | Kırşehir Futbol SK | 36 | 5 | 23 | 8 | 38 | 76 | 23 | -38 |
18 | Bursaspor | 36 | 6 | 22 | 8 | 28 | 64 | 23 | -36 |
19 | Adıyaman FK | 36 | 4 | 25 | 7 | 28 | 63 | 19 | -35 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 28 | 22 | 2 | 4 | 67 | 18 | 70 | +49 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 28 | 19 | 0 | 9 | 60 | 18 | 66 | +42 |
3 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 28 | 15 | 6 | 7 | 40 | 25 | 52 | +15 |
4 | 52 Orduspor FK | 28 | 14 | 7 | 7 | 40 | 28 | 49 | +12 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 28 | 13 | 7 | 8 | 37 | 30 | 47 | +7 |
6 | Edirnespor | 28 | 13 | 10 | 5 | 45 | 28 | 44 | +17 |
7 | Mardin 1969 Spor | 28 | 12 | 11 | 5 | 40 | 34 | 41 | +6 |
8 | K.Çekmece Sinopspor | 28 | 10 | 10 | 8 | 41 | 31 | 38 | +10 |
9 | Karabük İdmanyurdu Spor | 28 | 10 | 13 | 5 | 27 | 44 | 35 | -17 |
10 | Artvin Hopaspor | 28 | 9 | 12 | 7 | 33 | 29 | 34 | +4 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 28 | 10 | 14 | 4 | 34 | 45 | 34 | -11 |
12 | Kırıkkalegücü FK | 28 | 8 | 15 | 5 | 31 | 42 | 29 | -11 |
13 | Gümüşhanespor | 28 | 4 | 14 | 10 | 25 | 49 | 22 | -24 |
14 | Malatya Arguvanspor | 28 | 3 | 21 | 4 | 21 | 57 | 13 | -36 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 28 | 2 | 22 | 4 | 20 | 83 | 10 | -63 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
17/05/2024 | İstanbulspor | vs | Sivasspor |
17/05/2024 | Antalyaspor | vs | Adana Demirspor |
18/05/2024 | Başakşehir FK | vs | Trabzonspor |
18/05/2024 | Beşiktaş | vs | Hatayspor |
18/05/2024 | Çaykur Rizespor | vs | Kasımpaşa |
18/05/2024 | Gaziantep FK | vs | Fatih Karagümrük |
18/05/2024 | Kayserispor | vs | Konyaspor |
18/05/2024 | MKE Ankaragücü | vs | Pendikspor |
18/05/2024 | Samsunspor | vs | Alanyaspor |
19/05/2024 | Galatasaray | vs | Fenerbahçe |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
11/05/2024 | Kocaelispor | 0 - 2 | Sakaryaspor |
11/05/2024 | Erzurumspor FK | 0 - 4 | Eyüpspor |
11/05/2024 | Boluspor | 2 - 1 | Çorum FK |
11/05/2024 | Göztepe | 1 - 1 | Bodrum FK |
11/05/2024 | Adanaspor | 1 - 0 | Bandırmaspor |
11/05/2024 | Tuzlaspor | 1 - 1 | Gençlerbirliği |
11/05/2024 | Şanlıurfaspor | 2 - 0 | Manisa FK |
10/05/2024 | Giresunspor | 1 - 2 | Ümraniyespor |
10/05/2024 | Keçiörengücü | 1 - 1 | Altay |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
Hük. | Bursaspor | 3 - 0 | Van Spor FK |
04/05/2024 | Altınordu | 3 - 3 | Ankaraspor |
04/05/2024 | Bucaspor 1928 | 3 - 1 | Diyarbekir Spor |
04/05/2024 | Serik Belediyespor | 0 - 6 | Esenler Erokspor |
04/05/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 3 - 1 | Karacabey Belediye Spor |
04/05/2024 | Adıyaman FK | 4 - 1 | Hes İlaç Afyonspor |
04/05/2024 | Ankara Demirspor | 5 - 2 | Yeni Mersin İdman Yurdu |
04/05/2024 | Kırklarelispor | 1 - 3 | Zonguldak Kömürspor |
04/05/2024 | Kırşehir Futbol SK | 4 - 5 | 1461 Trabzon FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/04/2024 | Malatya Arguvanspor | 3 - 4 | Talasgücü Belediyespor |
27/04/2024 | Gümüşhanespor | 2 - 4 | Kepezspor FAŞ |
27/04/2024 | Artvin Hopaspor | 0 - 1 | 52 Orduspor FK |
27/04/2024 | Mardin 1969 Spor | 4 - 2 | İnegöl Kafkas GK |
27/04/2024 | Tarsus İdman Yurdu | 1 - 1 | Karabük İdmanyurdu Spor |
27/04/2024 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 1 - 0 | Edirnespor |
27/04/2024 | Aliağa Futbol A.Ş. | 6 - 3 | Kırıkkalegücü FK |