Tweet |
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle, Türkiye’de bisiklet sporunun merkezi haline gelen
kentte 11 ülkeden 40 sporcunun katıldığı uluslararası dağ bisiklet yarışları heyecanı yaşandı. Usta
pedalcıların mücadelesine sahne olan yarışlarda Koramaz Vadisi ile Erciyes Dağı’nın bir arada yer
aldığı eşsiz görüntüler objektiflere yansıdı.
Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği, Erciyes A.Ş., Spor
A.Ş., ORAN Kalkınma Ajansı, Uluslararası Bisiklet Birliği UCI (Union Cycliste Internationale), Velo
Erciyes ile kamu kurum ve kuruluşların destekleriyle Koramaz Vadisi’nde gerçekleşti.
Türkiye, Japonya, Slovenya, Almanya, Fransa, Rusya, Ukrayna ve Kazakistan gibi ülkelerin yer aldığı 11
ülkeden 40 sporcunun katıldığı yarışlar 23 Nisan’da Best High Altitude MTB Cup, 27 Nisan’da Velo
Erciyes MTB CUP, 1 Mayıs’ta 2021 Mount Erciyes High Altitude MTB Cup XCO C2 ve 2 Mayıs’ta Erciyes
MTB Cup XCO C1 yarışları, tarihi güzellikleriyle UNESCO Geçici Miras Listesi’ne giren Koramaz
Vadisi’nde gerçekleşti.
Kıyasıya yarışan usta pedalcılar, Melikgazi ilçesi Koramaz Vadisi Vekse Mahallesi’nde 4,6 kilometre
uzunluğunda parkuru 7 kez turlayarak toplam 30 kilometre pedal çevirirken, yarışlarda Koramaz
Vadisi ile Erciyes Dağı’nın bir arada yer aldığı muhteşem görüntüler objektiflere yansıdı. Ayrıca
yarışlar, ORAN Kalkınma Ajansı tarafından sosyal medya platformlarından canlı olarak yayınlanarak,
tüm dünyaya ulaştı.
YARIŞLARA 25 MAYIS’TA DEVAM EDİLECEK
Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) kuralları çerçevesinde düzenlenen yarışlara yine 25 Mayıs’ta Central
Anatolia MTB Cup ve 26 Mayıs’ta Kayseri MTB Cup dağ bisiklet yarışlarına Koramaz Vadisi’nde devam
edilmesi planlanıyor.
YARIŞLAR CANLI YAYINLANIYOR
Dağ Bisikleti Yarışları yerli ve yabancı profesyonel binicilerin katılımıyla Koramaz Vadisi’nde yer alan
Vekse Mahallesi’nin doğal ve kültürel tanıtımını ve eşsiz olimpik dağ bisikleti sporunu öne çıkarmayı
hedeflerken, Türkiye başta olmak üzere Almanya, Fransa, Japonya, Slovenya, Rusya, Ukrayna,
Kazakistan, Belçika, İtalya ve Romanya toplam 11 ülkeden 40 sporcunun pedal çevirdiği yarışlar 4
sabit noktadan ve drone çekimleriyle canlı olarak ORAN Kalkınma Ajansı Youtube kanalından canlı
olarak yayınlanmaya devam edecek.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 36 | 32 | 1 | 3 | 89 | 24 | 99 | +65 |
2 | Fenerbahçe | 36 | 29 | 1 | 6 | 92 | 31 | 93 | +61 |
3 | Trabzonspor | 36 | 19 | 13 | 4 | 64 | 48 | 61 | +16 |
4 | Başakşehir FK | 36 | 17 | 12 | 7 | 51 | 40 | 58 | +11 |
5 | Beşiktaş | 36 | 16 | 13 | 7 | 49 | 43 | 55 | +6 |
6 | Kasımpaşa | 36 | 15 | 14 | 7 | 60 | 64 | 52 | -4 |
7 | Alanyaspor | 36 | 12 | 10 | 14 | 51 | 48 | 50 | +3 |
8 | Çaykur Rizespor | 36 | 14 | 15 | 7 | 48 | 56 | 49 | -8 |
9 | Sivasspor | 36 | 12 | 12 | 12 | 42 | 52 | 48 | -10 |
10 | Antalyaspor | 36 | 11 | 13 | 12 | 41 | 47 | 45 | -6 |
11 | Adana Demirspor | 36 | 10 | 12 | 14 | 51 | 53 | 44 | -2 |
12 | Samsunspor | 36 | 11 | 16 | 9 | 40 | 48 | 42 | -8 |
13 | Kayserispor | 36 | 11 | 14 | 11 | 41 | 53 | 41 | -12 |
14 | Konyaspor | 36 | 9 | 14 | 13 | 37 | 48 | 40 | -11 |
15 | MKE Ankaragücü | 36 | 8 | 13 | 15 | 44 | 48 | 39 | -4 |
16 | Gaziantep FK | 36 | 10 | 18 | 8 | 46 | 56 | 38 | -10 |
17 | Fatih Karagümrük | 36 | 9 | 17 | 10 | 45 | 48 | 37 | -3 |
18 | Hatayspor | 36 | 8 | 15 | 13 | 41 | 50 | 37 | -9 |
19 | Pendikspor | 36 | 9 | 18 | 9 | 42 | 72 | 36 | -30 |
20 | İstanbulspor | 36 | 4 | 25 | 7 | 26 | 71 | 16 | -45 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 34 | 24 | 7 | 3 | 77 | 31 | 75 | +46 |
2 | Göztepe | 34 | 21 | 6 | 7 | 60 | 20 | 70 | +40 |
3 | Sakaryaspor | 34 | 17 | 8 | 9 | 50 | 35 | 60 | +15 |
4 | Bodrumspor | 34 | 15 | 7 | 12 | 43 | 22 | 57 | +21 |
5 | Çorum FK | 34 | 16 | 10 | 8 | 55 | 36 | 56 | +19 |
6 | Kocaelispor | 34 | 16 | 11 | 7 | 48 | 41 | 55 | +7 |
7 | Boluspor | 34 | 15 | 11 | 8 | 33 | 35 | 53 | -2 |
8 | Gençlerbirliği | 34 | 13 | 9 | 12 | 39 | 33 | 51 | +6 |
9 | Bandırmaspor | 34 | 13 | 10 | 11 | 49 | 32 | 50 | +17 |
10 | Erzurumspor FK | 34 | 12 | 11 | 11 | 30 | 34 | 44 | -4 |
11 | Ümraniyespor | 34 | 12 | 15 | 7 | 40 | 47 | 43 | -7 |
12 | Manisa FK | 34 | 9 | 12 | 13 | 40 | 40 | 40 | 0 |
13 | Keçiörengücü | 34 | 10 | 14 | 10 | 34 | 43 | 40 | -9 |
14 | Adanaspor | 34 | 11 | 17 | 6 | 28 | 45 | 39 | -17 |
15 | Şanlıurfaspor | 34 | 9 | 14 | 11 | 32 | 37 | 38 | -5 |
16 | Tuzlaspor | 34 | 9 | 14 | 11 | 35 | 47 | 38 | -12 |
17 | Altay | 34 | 5 | 25 | 4 | 16 | 76 | 10 | -60 |
18 | Giresunspor | 34 | 2 | 28 | 4 | 16 | 71 | 7 | -55 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 36 | 26 | 5 | 5 | 83 | 29 | 83 | +54 |
2 | Van Spor FK | 36 | 24 | 6 | 6 | 63 | 37 | 75 | +26 |
3 | Bucaspor 1928 | 36 | 21 | 5 | 10 | 54 | 25 | 73 | +29 |
4 | 1461 Trabzon FK | 36 | 21 | 6 | 9 | 71 | 39 | 72 | +32 |
5 | Ankaraspor | 36 | 15 | 8 | 13 | 45 | 35 | 58 | +10 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 36 | 16 | 10 | 10 | 50 | 36 | 58 | +14 |
7 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 36 | 15 | 14 | 7 | 47 | 38 | 52 | +9 |
8 | Karacabey Belediye Spor | 36 | 13 | 11 | 12 | 43 | 37 | 51 | +6 |
9 | Ankara Demirspor | 36 | 15 | 16 | 5 | 43 | 46 | 50 | -3 |
10 | Diyarbekir Spor | 36 | 12 | 15 | 9 | 39 | 41 | 45 | -2 |
11 | Kırklarelispor | 36 | 11 | 14 | 11 | 33 | 41 | 44 | -8 |
12 | Altınordu | 36 | 10 | 13 | 13 | 45 | 39 | 43 | +6 |
13 | Hes İlaç Afyonspor | 36 | 10 | 14 | 12 | 25 | 38 | 42 | -13 |
14 | Serik Belediyespor | 36 | 10 | 16 | 10 | 29 | 45 | 40 | -16 |
15 | Nazilli Belediyespor | 36 | 11 | 16 | 9 | 38 | 57 | 39 | -19 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 36 | 11 | 17 | 8 | 41 | 57 | 38 | -16 |
17 | Kırşehir Futbol SK | 36 | 5 | 23 | 8 | 38 | 76 | 23 | -38 |
18 | Bursaspor | 36 | 6 | 22 | 8 | 28 | 64 | 23 | -36 |
19 | Adıyaman FK | 36 | 4 | 25 | 7 | 28 | 63 | 19 | -35 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 28 | 22 | 2 | 4 | 67 | 18 | 70 | +49 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 28 | 19 | 0 | 9 | 60 | 18 | 66 | +42 |
3 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 28 | 15 | 6 | 7 | 40 | 25 | 52 | +15 |
4 | 52 Orduspor FK | 28 | 14 | 7 | 7 | 40 | 28 | 49 | +12 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 28 | 13 | 7 | 8 | 37 | 30 | 47 | +7 |
6 | Edirnespor | 28 | 13 | 10 | 5 | 45 | 28 | 44 | +17 |
7 | Mardin 1969 Spor | 28 | 12 | 11 | 5 | 40 | 34 | 41 | +6 |
8 | K.Çekmece Sinopspor | 28 | 10 | 10 | 8 | 41 | 31 | 38 | +10 |
9 | Karabük İdmanyurdu Spor | 28 | 10 | 13 | 5 | 27 | 44 | 35 | -17 |
10 | Artvin Hopaspor | 28 | 9 | 12 | 7 | 33 | 29 | 34 | +4 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 28 | 10 | 14 | 4 | 34 | 45 | 34 | -11 |
12 | Kırıkkalegücü FK | 28 | 8 | 15 | 5 | 31 | 42 | 29 | -11 |
13 | Gümüşhanespor | 28 | 4 | 14 | 10 | 25 | 49 | 22 | -24 |
14 | Malatya Arguvanspor | 28 | 3 | 21 | 4 | 21 | 57 | 13 | -36 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 28 | 2 | 22 | 4 | 20 | 83 | 10 | -63 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
17/05/2024 | İstanbulspor | vs | Sivasspor |
17/05/2024 | Antalyaspor | vs | Adana Demirspor |
18/05/2024 | Başakşehir FK | vs | Trabzonspor |
18/05/2024 | Beşiktaş | vs | Hatayspor |
18/05/2024 | Çaykur Rizespor | vs | Kasımpaşa |
18/05/2024 | Gaziantep FK | vs | Fatih Karagümrük |
18/05/2024 | Kayserispor | vs | Konyaspor |
18/05/2024 | MKE Ankaragücü | vs | Pendikspor |
18/05/2024 | Samsunspor | vs | Alanyaspor |
19/05/2024 | Galatasaray | vs | Fenerbahçe |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
11/05/2024 | Kocaelispor | 0 - 2 | Sakaryaspor |
11/05/2024 | Erzurumspor FK | 0 - 4 | Eyüpspor |
11/05/2024 | Boluspor | 2 - 1 | Çorum FK |
11/05/2024 | Göztepe | 1 - 1 | Bodrum FK |
11/05/2024 | Adanaspor | 1 - 0 | Bandırmaspor |
11/05/2024 | Tuzlaspor | 1 - 1 | Gençlerbirliği |
11/05/2024 | Şanlıurfaspor | 2 - 0 | Manisa FK |
10/05/2024 | Giresunspor | 1 - 2 | Ümraniyespor |
10/05/2024 | Keçiörengücü | 1 - 1 | Altay |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
Hük. | Bursaspor | 3 - 0 | Van Spor FK |
04/05/2024 | Altınordu | 3 - 3 | Ankaraspor |
04/05/2024 | Bucaspor 1928 | 3 - 1 | Diyarbekir Spor |
04/05/2024 | Serik Belediyespor | 0 - 6 | Esenler Erokspor |
04/05/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 3 - 1 | Karacabey Belediye Spor |
04/05/2024 | Adıyaman FK | 4 - 1 | Hes İlaç Afyonspor |
04/05/2024 | Ankara Demirspor | 5 - 2 | Yeni Mersin İdman Yurdu |
04/05/2024 | Kırklarelispor | 1 - 3 | Zonguldak Kömürspor |
04/05/2024 | Kırşehir Futbol SK | 4 - 5 | 1461 Trabzon FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/04/2024 | Malatya Arguvanspor | 3 - 4 | Talasgücü Belediyespor |
27/04/2024 | Gümüşhanespor | 2 - 4 | Kepezspor FAŞ |
27/04/2024 | Artvin Hopaspor | 0 - 1 | 52 Orduspor FK |
27/04/2024 | Mardin 1969 Spor | 4 - 2 | İnegöl Kafkas GK |
27/04/2024 | Tarsus İdman Yurdu | 1 - 1 | Karabük İdmanyurdu Spor |
27/04/2024 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 1 - 0 | Edirnespor |
27/04/2024 | Aliağa Futbol A.Ş. | 6 - 3 | Kırıkkalegücü FK |